Slash’in Yıldızlarla Dolu Blues Albümü “Orgy of the Damned” Yayında

Slash, Demi Lovato, Iggy Pop, AC/DC’den Brian Johnson, Chris Stapleton, ZZ Top’tan Billy Gibbons, Beth Hart ve daha birçok yıldız ismin katkıda bulunduğu yeni blues albümü “Orgy of the Damned”ı yayımladı.

Albümünü yayınıyla birlikte Demi Lovato’nun güçlü vokalleriyle The Temptations’ın “Papa Was a Rolling Stone” şarkısının cover’ının klibi de paylaşıldı. Albümden bundan önce, Howlin’ Wolf’un “Killing Floor” (vokalde Brian Johnson ve mızıkada Aerosmith’ten Steven Tyler yer alıyor) ve Fleetwood Mac’in “Oh Well” (Chris Stapleton yer alıyor) cover’ları servis edilmişti.

Albümün öne çıkan bir diğer parçası ise Lightnin’ Hopkins’in “Awful Dream” şarkısının Iggy Pop’un vokalde yer aldığı yorumu. Slash parça için “Iggy Los Angeles’taki stüdyoma geldi ve oturduk, o bir taburedeydi, ben de başka bir taburedeydim ve adamım Michael Jerome gelip biraz davul çaldı ve kaseti canlı olarak aldık” diyor ve ekliyor, “Yani, gerçekten çok havalı ve spontane. Iggy’nin bu şarkıya getirdiği yorum gerçekten de muhteşem.

Grubun çekirdek kadrosuna gelince, Slash iki eski Blues Ball grup arkadaşı, basçı Johnny Griparic ve klavyeci Teddy Andreadis ile yeniden bir araya geldi ve davulcu Michael Jerome ve şarkıcı-gitarist Tash Neal ile çalıştı. Birkaç haftalık ısınma sürecinin ardından grup, 2023 baharında Los Angeles’taki East West Studios ve Snakepit Studio’da yapımcı Mike Clink ile enstrüman kayıtlarını gerçekleştirdi.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish