Slash, Yeni Bir Guns N’ Roses Albümü Kaydetmeyi Umduğunu Ancak Önce Birkaç “Epik” Şarkının Geldiğini Söyledi

Slash, Guns N’ Roses’ın önümüzdeki yıl stüdyoya girip yeni bir albüm üzerinde çalışabileceğini umduğunu ancak öncesinde birkaç epik şarkının yolda olduğunu söyledi.

Slash ve basçı Duff McKagan gruba yeniden katıldığından beri, Guns N’ Roses, Axl Rose tarafından onlarca yıl önce yazılmış, daha önce yayımlanmamış şarkıların yeniden düzenlenmiş versiyonlarını paylaştı. “Absurd” (önceden “Silkworms” olarak biliniyordu) ve “Hard Skool” (önceki ismi “Jackie Chan”) bu yılın başlarında Hard Skool EP’nin bir parçası olarak dinleyiciyle buluştu ve Slash ile McKagan her parça için yeni partiler kaydetti.

SiriusXM’deki Trunk Nation’dan Eddie Trunk ile yaptığı yeni bir röportajda Slash, bu türden daha fazla şarkının yolda olduğunu söyledi. “Aslında düzelttiğimiz ve karantinadayken yaptığımız birkaç şarkı var” diyen Slash şöyle devam etti: “Yani bunlar henüz yayımlanmadı. Gerçekten iyiler. O yüzden bunlar için heyecanlıyım. Bunun gibi bir veya iki şarkı çıkaracağız ve başka bir veya iki şarkı daha. Ve bence bu hepsinden daha iyi olacak. Toplamda kaç tane yaptığımızdan tam olarak emin değilim.”

Bunların diğerleriyle aynı türden bir geçmişi yok, çünkü ‘Hard Skool’un çok eskilere gittiğini biliyorum. Ama birkaç epik şarkı çıkıyor, bu yüzden heyecanlıyım.”

Yeni bir albüme gelince, Slash, grubun sıfırdan yazıp kaydetmesini istediğini söyledi, ancak daha önce yukarıda bahsedilen elden geçirilmiş parçalardan daha fazlasını yayımlamadan önce değil. “Gidip bir noktada yepyeni bir albüm kaydetmek istiyorum, muhtemelen er geç,” diye açıklayan Slask ekliyor, “Ama bunun dışında, hala ortaya çıkarmamız gereken şeyler var. Yani bu önümüzdeki birkaç ay içinde parça parça ortaya çıkacak. Önümüzdeki yaz yapmamız gereken bir tur daha var ve sonra bu bizi içeri girip yeni bir plak üzerinde çalışmak için özgür bırakacak.”

Şimdiye kadar, Slash’ın bahsettiği yaz turu açıklanmadı, ancak grup bu hafta Meksika’da, ardından kasım ve aralık aylarında Japonya, Tayland, Singapur, Avustralya ve Yeni Zelanda’da konserler verecek.

Fotoğraf: Kevin Winter/Getty Images

Consequence.net

tr_TRTurkish