Skunk Anansie Solisti Skin’in Otobiyografik Kitabı Geliyor

90’lı yılların ikinci yarısını kasıp kavuran grupların başında gelen Skunk Anansie’nin sesi, soluğu, tükenmez enerjisi Skin’in yaşamı bir kitapta toplanıyor.

24 Eylül’de piyasaya sürülecek ‘It Takes Blood & Guts’ isimli kitap Skin’in, Skunk Anansie’nin 1999’da Glastonbury’de headline olmasından önce ter dökülmüş Londra konserlerinde kariyerini nasıl şekillendirdiğinin hikayesini anlatıyor.

Skin ve gazetecisi Lucy O’Brien iş birliğiyle kaleme alınan kitabın resmi özeti şöyle diyor: “Rock müzik söyleyen siyah, gay bir kadın olan Skin, özellikle grubun ilk günlerinde kaçınılmaz bir güç. Ama başarısı için savaşmak zorunda ve bugün hala yapıyor.”

Kitap onun hikayesini, Brixton’da büyüyen, yoksulluk ve önyargıyla mücadele eden zor bir çocukluktan, gruplarla ilk günlerine, büyük başarı ve zamansız performanslar, sosyal ve kültürel aktivist olarak çalışması, LGBTQ+ hakları uğrunda mücadele vermesi, sanat ve müzik endüstrisindeki kadınları ve gençleri savunması, bir moda ikonu, model ve ilham perisi olarak İngiliz rock sahnesinin en etkili kadınlarından biri olmasına kadar kapsamlı bir içerikle aktarıyor.

Nme.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish