Siyah Tavşan’ın Yeni Şarkısı “Kıyamet Öncesi” Yayında

Geçen yılın Roxy Müzik Günleri birincisi Siyah Tavşan’ın yeni teklisi “Kıyamet Öncesi”, Ellipsis etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

“Kıyamet Öncesi”, ilhamını kurgusal yapıtlarda sıkça işlenen “kıyamet sonrası” temasından alıyor. Bu temanın temelinde bir yandan insanlığın tümünün bir uygarlık olarak başarısız olduğu inancı ve bir yandan da bu başarısızlığın sonucunda oluşan durumun ancak ve ancak insan-dışı bir etken tarafından yıkılabileceği, böylece özgürlüğün en azından olanaklı olabileceği düşüncesinin yattığına dikkat çeken grup, yeni parçalarında bu yıkıma duyulan özlemi ele alıyor.

Batıda “apokalupsis” (açığa çıkartmak), doğuda ise “kıyam” (ayağa kalkma, dikelme) sözcüklerinden türetilen “kıyamet” kavramının bu çok katlı anlam dünyası parça içerisinde ölümün ve sonların daha iyi bir dünya için zorunlu olduğu düşüncesiyle işleniyor.

Vokal/gitarda Denizalp Şimşek, davulda Metehan Aras, bas gitarda Emrecan Tekinel ve gitarda Yezdan Rohat Köneş’ten kurulu grup şarkıyı, Erkan Doryan ve Mehmet Uğur Memiş ile birlikte Mars Kayıt Stüdyosu’nda kaydederken, mix-mastering işlemlerinde Olcay Demirci (ODEM Records) adını görüyoruz. Şarkının kapak tasarımı ise Denizalp Şimşek’e ait.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish