Siyah Tavşan’dan “Kahrex” Şarkısına Klip Geldi

Memleket alternatif/progresif rock sahnesinin dikkat çeken gruplarından Siyah Tavşan, “Diyonizyak” EP’sinden “Kahrex” isimli şarkı için iki senenin ardından klip yayınladı.

Şarkıya ilham olan ve Silenos ile Midas’ın karşılaşmasını anlatan hikâyeden bölümler içeren video, bir yandan bu Yunan hikayesini işlerken bir yandan da şarkının eklektik yapısıyla uyumlu olarak kültürel bir sentez örneği sunuyor.

İsimini “Alice Harikalar Diyarı”ndaki beyaz tavşan imgesinin tersine, insanları uyandırmayı amaçlayan bir figür olarak kurguladıkları “Siyah Tavşan” olarak seçen grup, dört şarkının yer aldığı “Diyonizyak” isimli EP’lerini 2020’nin Mayıs ayında yayımlamıştı.

Grup Aralık 2020’de ise 70’lerin sonu ve 80’ler boyunca kıymetli eserler ortaya koymuş progresif/psikedelik rock grubu Hardal’ın “Nasıl? Ne Zaman?” albümünde yer alan “Bir Yağmur Masalı” şarkısını yeniden yorumlamıştı. Geçen Temmuz ayında da Erkin Koray’ın “Gün Doğmuyor” şarkısını yeniden yorumlayan grup, “Kahrex” klibiyle hem eski EP’yi hatırlatıyor hem de önümüzdeki yıl gelecek yeni kayıtların müjdesini veriyor.

tr_TRTurkish