Siyah Tavşan’dan Erkin Koray’ın “Gün Doğmuyor” Şarkısına Yeni Yorum

Memleket alternatif/progresif rock sahnesinin dikkat çeken gruplarından Siyah Tavşan, Erkin Koray’ın “Gün Doğmuyor” isimli şarkısını yeniden yorumladı ve kendi YouTube kanalında paylaştı.

Şarkının orijinal versiyonundaki psikedelik öğeleri ve rüya atmosferini korumaya özen gösteren Siyah Tavşan, bir yandan da şarkıya kendi yorumunu katarak özgün bir iş ortaya çıkartmaya çalışmış.

İsimini Alice Harikalar Diyarı’ndaki beyaz tavşan imgesinin tersine, insanları uyandırmayı amaçlayan bir figür olarak kurguladıkları “Siyah Tavşan” olarak seçen grup, “Diyonizyak” isimli 4 şarkılık EP’lerini 2020’nin Mayıs ayında yayımlamış, 2020’nin sonlarında ise 70’lerin sonu ve 80’ler boyunca kıymetli eserler ortaya koymuş progresif/psikedelik rock grubu Hardal’ın “Nasıl? Ne Zaman?” albümünde yer alan “Bir Yağmur Masalı” isimli şarkısını yeniden yorumlamıştı.

Miks ve mastering işlemlerinin Candaş Öztürk imzası taşıyan “Gün Doğmuyor”un Siyah Tavşan versiyonuna grubun YouTube kanalı üzerinden kulak verebilirsiniz.

tr_TRTurkish