Sinan Canan’ın Yeni Şarkısı ‘Bana Bişey Oldu’ Yayında

İnsan beyni, davranışların ve duyguların kökenleri, anlamları, zihnin işleyişi, sinirbilim gibi konularda yazdığı kitaplar ve hazırladığı programlar ile geniş kitlelerce tanınan Prof. Dr. Sinan Canan, şimdi de müzik çalışmalarını dinleyicilerin beğenisine sunuyor.

Yıllardır konuşmalarında ve programlarında müziğin insan üzerindeki etkilerine özel bir vurgu yapan Canan, ilk gençliğinden itibaren yazmaya başladığı rock tarzındaki şarkılardan ‘Bana Bişey Oldu’yu Garaj Müzik etiketiyle yayımladı.

Sinan Canan yeni şarkıyla ilgili olarak, “‘Bana Bişey Oldu’ en yakın dönem bestelerimden birisi. Aşka düşünce bir insana neler olur, aklı ve duyguları nasıl bir hale düşer; duyguların yoğun olduğu bir zamanımda bunu biraz söze dökme imkanı buldum” diyor ve ekliyor,

Tabii bunları düşünürken, sadece “bana” değil hepimize olan bir şeylerden, işin bedensel ve fizyolojik kısımlarından da biraz esinlendim. Ama bence şarkının en önemli mesajı, sizi aşka düşüren şey ne ise ister bir kişi, ister bir fikir, ister bir hedef, amaç onu değiştirmek değil, kendini dönüştürerek ona olduğu gibi vasıl olmak olmalı. O nedenle buradaki ana mesaj da “sana bi’şey olmasın” diye düştü besteye.

 Aşksız kalmamak ve aşkı yanlış anlama tuzağına düşmemek dileğiyle…”

Şarkıda Sinan Canan’a, metal ve rock dinleyicisinin tanıyacağı güçlü bir kadro eşlik ediyor. Kaydı Babajım stüdyosunda Arın Baykurt tarafından yapılan şarkıda gitarda Fırat Öz, bas gitarda Can Yücel Korkut ve davulda Onur Akça yer alıyor. Düzenlemesi Arın Baykurt ve Fırat Öz imzası taşıyan şarkının miks, mastering işlemlerinde de Arın Baykurt ismi var.

Geçen eylül ayı başında ‘Kurtar Beni’, ardından da ‘Nerde’ şarkılarını paylaşan Sinan Canan’ın yeni single’ı ‘Bana Bişey Oldu’ yayında.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish