Şimdi sıra Laneth Bir Gece III’te…

Laneth, 1991-1994 yılları arasında yayınlanan Türkiye’nin ilk iki fanzininden biri. Aradan 25 yıl geçmesine rağmen ismi ve etkisi hala konuşuluyor. Bunun başlıca sebebi ise son iki yıldır o günleri yadetmek adına “Laneth Bir Gece” ismi altında düzenlenen bir gece.

Biletleri günler öncesinden tükenen daha önceki iki etkinlikte Pentagram, Metalium, Kronik, Radical Noise, Asafated, Rashit, The Climb, Tünay Akdeniz, Murder King, Razor gibi isimler sahne almış, Asafated, Rashit ve The Climb yıllar sonra sırf Laneth Bir Gece için yeniden biraraya gelmiş ve Tünay Akdeniz 40 yıllık müzik hayatının ilk konserini Laneth Bir Gece II’de vermişti.

Şimdi ise sıra Laneth Bir Gece III’te…

Geçen sene tadı damağında kalanlar için yeniden sahne alacak The Climb, yerli heavy metal sahnesinin köklü topluluklarından Objektif, 20 yılı aşkın süredir sahnelerden uzak kalmış Cultus, 15 senedir sessizliğe bürünmüş İstanbul çıkışlı black metal grubu Pagan ve daha önceki iki etkinlikte Dr. Skull ve Hazzy Hill setleriyle göz dolduran Razor’un Kramp parçalarından oluşan repertuvarıyla sahne alacağı konserler sonrasında da ortamı ateşe verecek DJ Nikki Wild ile sürecek yıllarca unutulmayacak bu geceyi kaçırmayın.

%100 Metal katkılarıyla gerçekleşecek Laneth Bir Gece’nin üçüncüsü 8 Mart Cuma akşamı IF Performance Hall Beşiktaş’ta yapılıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish