“Sığamıyoruz” teması etrafında şekillenecek 4. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nin yarışma başvuruları başladı

Bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek olan Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nin yarışma başvuruları başladı.

İlk kez 2018’de İzmir’de, Kadın Yönetmenler Festivali olarak hayata geçirilen festivalin dördüncüsünün uluslararası boyuta taşınması hedefleniyor.

Yarışma başvurularının başladığı festival 1-7 Mart 2021 tarihinde düzenlenecek.

“Süper Kahramanlık” teması ve “Sığamıyoruz” sloganı etrafında şekillenecek festival için direktörü Gülten Taranç, şunları söyledi: “2018’den bu yana özveriyle sürdürdüğümüz ve İzmir’de uzun metrajlı güncel filmlerin gösterimi açısından öne çıkan Kadın Yönetmenler Festivali’mizi bu yıl uluslararası boyuta taşımayı hedefliyoruz. Bu bağlamda küresel pandemi nedeniyle yurt dışı odaklı gösterim ve söyleşilerimizi çevrimiçi platformda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. 2021’in Mart ayı itibarıyla festivalimizi tüm hijyen koşulları üst seviyede sağlanmış biçimde hem fiziki ortamlarda hem çevrimiçi platformlarda gerçekleştirmek için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz.

Kadın yönetmenlerin sinemadaki üretimlerinin içinden geçtiğimiz bugünlerde de öne çıktığını vurgulayan Taranç, festivalin yarışmalı bölümü için, “Ana karakteri kadın olan güçlü kadınları merkezine alan filmlerinizi bekliyoruz” dedi.

Yarışmaya kadinyonetmenlerfestivali.com.tr adresinden başvurulabilir.

KÜLTÜR SERVİSİ

What's your reaction?

tr_TRTurkish