Şiddet ve Saldırganlığa Karşı 100 Bin Bıçaktan Heykel

The Knife Angel, 27 metre boyunda ve 100 bin bıçaktan yapılmış. Heykelde kullanılan bıçakların yüzde otuzu kanlıydı ve biyolojik atıklar için kullanılan torbalara girdi. Çünkü onlar aslında suç aleti. Proje “Şiddet ve Saldırganlığa Karşı Bir Anıt,” olarak görülüyor.

National Ironworks Centre, İngiltere’deki Shropshire kasabanın hemen dışında yer almaktadır. Ziyaretçi merkezini çevreleyen parkın etrafına çeşitli heykeller yerleştirilmiştir. Konuklar, filmlerdeki ve mitolojik yaratıkların ya da 40 bin kaşıktan yapılmış kafeste bir gorilin heykeline bakabilir. Güçlü sanat eserleri yaratma fikri, merkezin ünlü Spoon Gorilla’sından sonra ortaya çıktı. Ironworks ekibi, bıçakla işlenen suçlarla ilgili farkındalık yaratmak için bir heykel yapmaya karar verdi.

“Save a Life, Surrender your Knife,” projesi kapsamında kullanılan bıçakların bir kısmı gerçek suç aletiydi. Sanatçı Alfie Bradley, meleği oluşturmak için silahları kaynatmadan önce dezenfekte etti ve köreltti. Bıçakla şiddete uğramış olanların aileleri, heykeldeki binlerce bıçaktan birine mesajını yazabiliyor.

atlasobcura

tr_TRTurkish