Sevdaliza’dan Karşılıksız Aşkın Evrensel Öyküsü “Joanna”

İran asıllı Hollandalı sanatçı Sevdaliza, yeni şarkısı “Joanna” yı paylaştı. Şarkı, bu yaz dinleyiciyle buluşması beklenen yeni albümden geliyor.

2017’de yayınladığı ilk albümü ISON’da yer alan ritmik altyapı ve synthesizer katkısıyla yakalanan zengin temel, yeni şarkının şifrelerinde yatan gösterişten uzak anlayışa geçiş yapıyor.

Akustik gitarın sade anlatımına ender de olsa eşlik eden kısa elektronik ifadelerle “Joanna” dinleyiciye yeni kapılar aralıyor.

Joanna, karşılıksız aşkın evrensel öyküsünü yakalar. Bu, hayatımıza farklı şekillerde yansıyan dayanılmaz acıların bir yansımasıdır” diyen Sevdaliza, “Joanna derinden seven ve derinden kaybeden bir aşk türüdür. Ölmeyen sevgi türü. Gizli bir yerde saklanan, aç, kıvrılmış ve yaralanmış bir aşk türü. Biteceğinden endişelenmenize asla gerek yok. Joanna’nın yaşamak için sonsuz bir potansiyeli var. Bazı şanslılar onu deneyimleyebilecek. Bazı şanslılar ise ondan kaçabilecek.” İfadeleriyle şarkının gizemine ışık tutuyor.

Şarkıya eşlik eden video ise Sevdaliza ve Marlou Fernanda tarafından tasarlandı ve yönetildi.

İkinci albüm için bir isim veya çıkış tarihi açıklanmasa da bir veya iki ay içinde çıkması bekleniyor. Sevdaliza daha önce gelecek albümden “Lamp Lady” ve “Oh My God” şarkılarını paylaşmıştı.

Consequenceofsound.net

tr_TRTurkish