Sevda Deniz Karali’den Etkileyici Bir “Yalancı Bahar” Yorumu

Sevda Deniz Karali’nin yeni şarkısı “Yalancı Bahar”, kulakların aşina olduğu yakın dönem bir pop şarkısı. Kendine has, sakin ve yumuşak yorumuyla öne çıkan “Yalancı Bahar” yorumu, Pasaj&Garaj Müzik etiketiyle 3 Şubat’ta dijital platformlarda yayımlandı.

Ben bu şarkıyı bundan yıllar önce söylemiştim ilk defa. Dinleyenler duyar; hüznüm aynıydı o zaman da. Ama bu sefer söylerken kelimeleri bile bambaşka hissettim,” diyen Karali ekliyor, “Çünkü şarkıları sonsuz kılan şey hiç unutulmayacak olmaları değil, biz yaşadıkça bizle değişip dönüşmeleri, anlamlarının sınırsızlığı. Bu sefer daha buruk, daha kırık bir yerinden çıktı sözler içimin, sanırım hayatımda da yalancı baharların hakkını verdim. Ama önümüz tomurcuklar, çiçekler diyelim

Albüm yerine tekli şarkılar yayımlama yoluyla dinleyicisi ile sıkı bir iletişim halinde bulunan Sevda Deniz Karali, geçen aralık ayı sonunda paylaşılan Hüsnü Arkan düeti “Gel Buluta Bakalım” ile adından söz ettirmişti.

Sözleri Ertuğ Ergin’e müziği Serkan İzzet Özdoğan ait şarkının düzenlemesini, yenilenen ses ortamının mimarı Efe Demiryoğuran yaptı. Şarkının kaydı Harems Stüdyolarında gerçekleşti.

What's your reaction?

tr_TRTurkish