Serra Arıtürk’ün Yeni Teklisi Bir Teoman Cover’ı ‘Sessiz Eller’ Yayında

Serra Arıtürk’ün kariyerini başlatan; yenisini uzun zamandır duymadığımız cover parçalara, orijinal versiyonunun atmosferini tamamen değiştiren bir vokal ve düzenlemeyle çok özel bir şarkı ekleniyor.

‘Sessiz Eller’, Teoman’ın 1997’de yayımlanan Teoman adlı albümünden, nispeten keşfedilmemiş bir hazine niteliğinde. Gerek sözleri gerek duygusu itibariyle günümüz şartlarında son derece güncel, geçirdiği melankoli ve umut duygularının birbirine kontrastı ile de müzikal olarak yaratılan büyülü ambiyansın içinde ışıyor.

‘Sessiz Eller’in sözü ve müziği Teoman’dan, elektrik gitar ve klavyenin hâkim olduğu yalın düzenleme Orkun Tunç ile Dilara Çivici’den, el değmemiş vokal performansı ise Serra Arıtürk’ten.

Albümde bir cover’a yer verme fikrinin olgunlaşmasından itibaren sanatçının ve prodüktör Orkun Tunç’un aklına ilk gelen isim Teoman olmuş, kendisiyle yapılan görüşmelerden sonra serseri ve hafif melankolik ruhun sık sık hissedildiği bu albümde bir Teoman parçasının olması, yani Serra Arıtürk’ün ruhuna en yakın hissettiği ‘Sessiz Eller’i kendince yorumlaması kaçınılmaz hale gelmiş.

Teoman’a ait orijinal versiyonu soft-rock türünde olan şarkı, bu yorum ile ambient pop ve indie pop türlerinin R&B ile kesiştiği alanda, son derece çıplak, hiçbir perküsyonun eşliği olmaksızın elektrik gitar cümlelerine eşlik eden Rhodes akorları ile kendi ritminde su gibi akan aranjmanıyla, dinleyeni yarattığı büyülü atmosferde sakinleştirerek alıp uzaklara götürüyor.

Parçaya ait illüstrasyon lyric video ve kapak tasarımı Aslıhan Coşkun imzası taşıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish