Serkan Sönmezocak’tan Futuristik, Deneysel, Enerjik Bir Albüm: “deb” Yayında

Aranjör, yapımcı ve besteci Serkan Sönmezocak’ın üç şarkıdan oluşan “deb” isimli albümü dinleyiciyle buluştu.

Çoğunlukla elektronik müzik öğelerinin kullanıldığı, stüdyoda kaydedilen vokallerin deneysel bir şekilde şarkılara harmanlanarak futuristik bir anlayışla aranje edildiği, dinamik ve enerjik bir yapıya sahip dikkat çekici şarkılardan oluşan albüm, tarzı sevenler için önem arz eden bir içeriğe sahip.

Şarkıların hazırlanışında özgür bir anlayışın hâkim olduğu, prodüktörlüğünü Serkan Sönmezocak’ın mix-mastering’ini Serkan Kula’nın yaptığı ve Radox Music Production tarafından yayınlanan ‘deb’ albümü şimdi tüm dijital platformlarda yayında.

Birçok müzisyenin var olduğu ve aile konservatuarı olarak adlandırdığı çocukluk ortamında müzikle doğan Sönmezocak, müziğe yönelir ve bu konuda kendini eğitip geliştirir. 2003 yılında müziklerini yaptığı ‘Gen’ filmi, Altın Koza Film ödüllerinde jürinin oy birliği ile en iyi müzik ödülüne layık görülür.

Alihan Samedov ve Kirpi gibi dünyaca tanınmış sanatçıların müzik prodüktörlüğünü ve aranjörlüğünü üstlendiği albümlerde world müzik ve alternatif müzik türleri üzerine farklı sentezlemeler deneyerek; Buddha Bar ve Siddharta gibi albüm serilerinde ve compilation albümlerde beste ve aranjeleriyle yer alan Sönmezocak, ülkemizde ve dünya müziğinde sayısız albümde aranjör ve besteci olarak önemli çalışmalara imza atmakla birlikte, birçok önemli sanatçının yanı sıra halen İlhan İrem ve Alihan Samedov’a konserlerde tuşlu çalgılarda eşlik etmektedir.

What's your reaction?

tr_TRTurkish