Sepultura Belgeseli “Sepultura Endurance” İlk Gösterimini Yapıyor

Brezilya’nın metal efsanesi Sepultura’nın resmi belgeseli “Sepultura Endurance”, 11 Kasım Pazar günü İngiltere’de ilk gösterimini yapıyor.

“Sepultura Endurance”in prömiyeri, bu yıl beşincisi düzenlenen İngiltere’deki müzik belgeselleri festivali Doc’n Roll’da gerçekleştirilecek.

Film, topluluğun 30 yıllık tarihinin daha önce görülmemiş arşiv görüntülerini içeren yakın odaklı bir portresi olarak izleyici karşısına çıkarken Metallica’dan Lars Ulrich, Anthrax’dan Scott Ian ve Slipknot vokali Corey Taylor dahil olmak üzere birçok metal ve rock efsanesinin röportajlarını içeriyor.

Son üç albümünü, gerginlik ve zafer zamanlarını izleyen ve grubu takip eden yönetmen Otávio Juliano, tarih, mit, çatışmalar, personel değişiklikleri ve mücadeleleriyle, metal ikonu olmalarının yanı sıra onları en savunmasız ve insani hâlleriyle de gözler önüne seriyor.

Önemli ve en çok merak edilecek detaylardan biri olarak, eski Sepultura kurucu üyeleri Max ve Igor Cavalera’nın, grubun ilk dönem müziklerini filmde kullanmak için “Sepultura Endurance” yapımcılarına izin vermediği belirtiliyor. Yönetmen Juliano’nun bir açıklamasında grubun şu anki kadrosuyla gerçekleştirdiği erken dönem Sepultura şarkılarının çekimlerinin bile kullanamadığının altı çiziliyor.

Juliano, geçen yıl belgeselin yapımı sırasında hiçbir şeyin sınırlanmadığını dile getirirken “Grup bana tam erişim sağladı, her kapı açıktı, asla terk etmem istenmedi” diye devam ediyor. Filmi, “yaklaşık yedi yıl boyunca bir belgesel yapmak için gereken dayanıklılığın bir kanıtı” olarak tanımlarken film için “800 saatlik çekim” yapıldığını belirtiyor.

Sepultura halen, Ocak 2017’de piyasaya sürülen son albümü “Machine Messiah”ın tanıtım turnesine devam ediyor.

 

 

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish