Selin Sümbültepe’den Hüznün Sinematik Dansı: “Eksik Vals”

Berrak ve güçlü sesiyle bağımsız müzik sahnesinin başarılı temsilcisi Selin Sümbültepe; günümüz şarkı kalıplarının dışında, kendine has müzikal anlatıcılığının tüm derinliklerine inen ilk prodüktörlük deneyimi “Eksik Vals”i 9 Haziran Cuma günü dinleyiciyle buluşturdu.

Sözlerin anlattığı hikâye ve arenjedeki enstürman kullanımıyla dinleyicisini romantik bir filmin soundtrackine ışınlayan Sümbültepe, ‘Eksik Vals’i hüznün sinematik dansı olarak yorumluyor.

Şarkının bir diğer özelliği ise Sümbültepe’nin söz ve müzik dışında tüm prodüksiyonunu da üstlenmiş olması. Single kapağındaki konsept tasarım ve kreatif direktörlük de kendisine ait.

Hatay’da doğan ve 2000 yılında lise eğitimi için Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı Flüt Bölümüne giren Selin Sümbültepe, 2007 yılında üniversite eğitimi için Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarına geçiş yaptı. İstanbul’a geldiği andan itibaren vokal kariyeri için çalışmalara başladı. Klasik müzik eğitiminin yanında birçok farklı sahnede back vokal olarak yer alma imkânı buldu. 2010 yılından itibaren kendi müziğini üretmeye ve 2014 yılından itibaren kendi sahnesini yapmaya başladı. 2017’nin aralık ayında ilk albümü “Cızgan”ı dinleyicisi ile buluşturdu. Bu süre içinde birçok single yayımlayarak ikinci albümü ‘Ben Estim Sen Esme’yi hazırladı.

2021’in şubat ayında yayımlanan ‘Ben Estim Sen Esme’ den sonra bir süre daha tekliller yayımlamayı planlayan Sümbültepe için müzikal bir hikâye anlatıcısı denilebilir. Yeni nesil bir singer-song writer olarak, anlattığı hikâyenin ruhuna göre tarzlar arasında gezinirken, aldığı klasik müzik temelinin üzerine inşa ettiği yenilikçi arayışta, içten performansıyla seyircisini de hikâyeye katmayı ihmal etmiyor.

Selin Sümbültepe’nin yeni şarkısı “Eksik Vals” 9 Haziran Cuma itibarıyla tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

tr_TRTurkish