Selanik Anarcho-Punk Coşkusuna Davetlisiniz

Selanik anarcho-punk istilasına hazır olun.

3 nesil önce Trakya ve Anadolu’dan Selanik’e göçen ve orada da kabul görmeyen, kendi ghetto’larında kurmuş oldukları birliktelik sayesinde ayakta duran ve bu ghetto’dan çıkan göçmenlerden kurulu iki anarcho-punk müzik grubu aslında İstanbul’a bir aile ziyareti yapmaya hazırlanıyor.

Gecede, 1986 yılında kurulan Trashpunk topluluğu ΣΤΙΓΜΑ (SITIGMA) ve aslında Selanik sahnesinin bilinen simalarından olsalar da 2017’den beri birlikte çalan ΣΥΝΤΡΙΒΗ (SINTRIVI) grupları sahne alacaklar.

2017’de biraraya gelip çalmaya başlayan Συνριβή (Sintrivi), Selanik Yunanistan’dan bir hardcore punk topluluğu. Argiris (vokal), Kostas (vokal), Skilos (gitar), Makis (bass) ve Kostas (davul)dan oluşan ekip, ilk albümünü 2018 Ağustos’unda kaydetti ve şu an Selanik hardcore sahnesinin en hızlı ekiplerinden olarak gösteriliyor.

Kato Milia, Pieria Yunanistan’da 1986 yılında kurulan ve aynı yıl 4 şarkılık ilk demo kasetlerini yayımlayan ΣΤΙΓΜΑ (SITIGMA) ise, 1991’de ‘Sickness Of No Survivors’ ablümlerini yayımladıktan sonra 1992 yılında ‘Epitaph’ adlı kısaçalarlarını ve 2014 yılında da ‘Η Ελλάδα δολοφονεί’ isimli 13 şarkılık albümlerini piyasaya sürüyor. Grubun kadrosu ise, Alexis (bass), Mpampis (gitar), Argiris (davul), Giorgos (Vokal), Kostas (vokal)den oluşuyor.

11 Mayıs’da KargART’da gerçekleşecek ve Kafadan Kontak Records Selanik bağlantısı tarafından organize edilen gecede pogo ve sloganlar birbirine karışacak!

Resim

What's your reaction?

tr_TRTurkish