Şekersiz’in Yeni Teklisi ‘Az Satan Kitaplar’ Yayında

Şekersiz’in yeni teklisi ‘Az Satan Kitaplar’, Garaj Müzik etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Grubun söz yazarı ve solisti Yunus Emre şarkıyla ilgili olarak, “2020 yılında yazıp beğenmediğim ve bir kenara koyduğum Az Satan Kitaplar, şimdi ‘Acaba yazdığım en iyi şarkı bu mu?’ sorusunu kendime sorduran bir şarkı oldu…” diyor ve ekliyor,

Parçayı yazdıktan sonra benim için o kadar önemsizdi ki, bir sohbet sırasında benden şarkı isteyen bir arkadaşıma ‘Al bende böyle bir parça var istiyorsan bunu kullanabilirsin’ diyerek elden çıkardım. Zaman içinde dinleye dinleye ve o arkadaşımın da şarkıyla ilgili herhangi bir kullanımı olmaması sonucu, parça benim için kaydetmeye değer ve ‘Aslında duygusu çok güzelmiş’ dediğim bir seviyeye geldi. Nihayet geçen aylarda Şekersiz’in yeni projesi için şarkıyı kaydetmeye başladık. Parçaya hali hazırda yapmış olduğum bir aranje olmasına rağmen duygusunu daha iyi yansıtması için tüm çalışmalarımı silip, elime bir klasik gitar alıp, sadece onunla kaydetmeye karar verdim. Gitar ve vokal kayıtlarını editsiz şekilde tek seferde kaydedip olduğu gibi bıraktığım ‘Az Satan Kitaplar’, değerli müzisyen Cenk Erdoğan’ın yaylı tanburu ile bambaşka bir seviyeye ulaştı. Şimdi dinlerken büyük keyif aldığım, duygusuna çok güvendiğim ve dinleyiciler tarafından kesinlikle çok sevileceğini düşündüğüm bir parçaya sahip olduğumuz için çok mutluyum.”

Şarkı yaşanan kötü şeylere rağmen, sevdiği kişiye karşı kırgınlıklarını unuttuğunu ve yeniden başlamaya hazır olduğunu belirten bir adamın yazdığı sözlerden oluşuyor.

Kapak çizimini Büşra Özdemir’in yaptığı parçanın mix mastering işlemleri Burak Ataş tarafından yapıldı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish