Seattle Merkezli Baroque Pop Grubu Tomten Yaklaşan Albümün İkinci Single’ı “Caterpillar Hill” ile Huzurlarınızda

Seattle merkezli baroque pop grubu Tomten, 28 Nisan’da Plume Records arayıcılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümleri “Artichoke”nin ikinci single’ı “Caterpillar Hill”i paylaştı.

Grup geçen ay gelecek albümden “Grapefruit Sea” isimli şarkıyı yayımlamıştı.

Gruptan Dillon Sturtevant şarkıyla ilgili şu detaylara değiniyor:

Şarkı yazarken gitar popundan bıktığım bir noktaya ulaşmıştım. Uzun bir kış boyunca ev demolarım çok fazla melodi veya yapı olmadan giderek daha soyut hale geldi ve sakin bir deneyler ülkesine dönüştü. Sonra bahar geldi ve onunla birlikte toprak ve gün ışığı kokusu geldi. Göl kıyısındaki birçok uzun yürüyüşten birinde, o eski büyünün, gençlik duygusunun yeniden içime sızdığını hissettim. Sevdiğim tüm büyük güçlü pop şarkılarının kalbinde kristalleşmiş bir an.

Bu yüzden bir şans daha verdim. Şarkı organik bozulmaya, doğanın geri dönüşümüne yöneldi.

Watersons ve Incredible String Band gibi pek çok İngiliz halk müziği dinliyordum ve bu tür karanlık peri masalı imgelerine kapılmış hissediyordum.

‘Caterpillar Hill’ gerçek bir yer ama ben burayı kendimi o duyguya yaklaştırmak için bir hafıza oyunu olarak kullandım.”

Tomten, Seattle, Washington merkezli barok bir pop dörtlüsü. Brian Noyes (vokaller, klavye, gitar) ve Lena Simon (bas, vokal) (Kairos Creature Club, eski adıyla La Luz) 2008’de bir araya geldi ve Cornish College of The Arts’ta birbirlerinin şarkılarının demosunu yapmaya başladılar.

Tomten, Gregg Belisle-Chi (gitar) ve Jake Brady’nin (davul) gruba katılmasının ardından 2010 yılında konserler vermeye, soundlarını ve kadrolarını yeniden düzenlemeye başladı. İlk albüm “Wednesday’s Children”, 2012 yazında, Belisle-Chi’nin gruptan ayrılmasından kısa bir süre önce geldi. Grup ikinci albümleri, 2014 tarihli “The Farewell Party”yi ise Papercuts’tan Jason Quever ile San Francisco ve Sacramento, CA’da kaydetti. Lena ayrılırken bas gitar ve vokal olarak Dillon Sturtevant gruba katıldı.

Tomten “Artichoke” şarkı listesi:

1. Grapefruit Sea

2. Caterpillar Hill

3. Mind How You Go

4. Ursula

5. Poppies On The Mountainside

6. Dry Creek

7. Thistle

8. Never Dream It Untrue

9. Lizard In The Grass

10. Song To The Druid

11. Dorothy’s Sleeping

12. Time of Uncertainty

tr_TRTurkish