Scorpions Beklenen Albümü ‘Rock Believer’ın Yapımına İlişkin Belgeselin İkinci Bölümünü Paylaştı

Scorpions, Thomas Noehre tarafından yönetilen ve grubun 25 Şubat’ta dinleyiciyle buluşacak 19. stüdyo albümü “Rock Believer”ın yapımına odaklanan üç bölümlük kısa belgesel serisinin ikinci kısmını yayınladı.

Belgesel serisinin ilk bölümüyle birlikte yapılan açıklamada grup, “Yeni albümümüz ‘Rock Believer’ için hepimiz eski günlerdeki gibi stüdyoda bir araya geldik ve o yolculuğu kameraya aldık. Belki içinde yeni albümümüzden yayınlanmamış bazı müzik parçaları keşfedersiniz” ifadesine yer vermişti.

Grup geçen ay yeni single’ları “Peacemaker” için resmi müzik videosu paylaşmıştı. Müziği gitarist Rudolf Schenker ve basçı Pawel Maciwoda’ya, sözleri ise şarkıcı Klaus Meine’e ait olan şarkı, albümden kulaklarımıza ulaşan ilk kayıt olmuştu.

2015’teki “Return to Forever”dan bu yana grubun ilk albümü olacak “Rock Believer”ın büyük bölümünü Almanya, Hannover’deki Peppermint Park Studios’ta mühendis Hans-Martin Buff ile kaydedildi.

Kayıt süreciyle ilgili olarak, “Albüm, çekirdek Rudolf Schenker/Klaus Meine besteleriyle Scorpions DNA’sında yazıldı ve kaydedildi” diyen şarkıcı Klaus Meine ekliyor, “Albümü 80’lerde yaptığımız gibi bir odada canlı olarak kaydettik. Grubun bir odada bir arada olması ve birlikte çalmak ve birlikte hissetmek, bence bu çok büyük bir fark yaratıyor. Özellikle de grupta Mikkey Dee gibi bir davulcuyla.”

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish