Saxon Yeni Cover Albümü “More Inspirations”da Rainbow, Kiss, Nazareth, Alice Cooper ve Daha Birçok Rock Öncüsüne Saygılarını Sunuyor

İngiliz heavy metal efsanesi Saxon, 24 Mart’ta Silver Lining Music etiketiyle dinleyiciyle buluşacak “More Inspirations” isimli cover albümünü duyurdu ve ilk single “The Faith Healer”ı paylaştı.

2021’deki “Inspirations”ın izlerini takip eden “More Inspirations”, Saxon’un kırk yılı aşkın başarılı kariyerine ilham veren şarkıların yer aldığı ikinci albüm. İlk single ise The Sensational Alex Harvey Band’ın “The Faith Healer” şarkısının dikkat çekici bir yorumu oluyor.

Grubun lideri Biff Byford şu yorumu yapıyor: “The Sensational Alex Harvey Band’in bunu eskiden çaldığını görürdük, sete onunla başlarlardı, çok harika bir şarkı ve harika bir grup… büyük etki!”

The Animals’ın “We Gotta Get Out Of This Place”inden Alice Cooper’ın “From The Inside”ına oradan Kiss’in “Detroit Rock City”sine kadar sıkı bir saygı duruşu albümü olan “More Inspirations”, dinleyicinin sesi açmaktan kendini alıkoyamayacağı, harekete geçirici bir dinleme seansı sunuyor.

Yapımcılığını vokalist/kurucu üye Biff Byford’un üstlendiği, Seb Byford’un miksaj mühendisi Jacky Lehmann ile birlikte kaydedilmesine yardımcı olduğu “More Inspirations” aynı zamanda Rainbow, ZZ Top ve Cream’in coşkulu yorumlarının yanı sıra Nazareth’in gök gürültülü “Razamanaz”ını da içeriyor. The Who’nun “Substitute” ve Uriah Heep’ten “Gypsy” de bu saygı albümünde Saxon’un yorumladığı şarkılar arasında.

Paylaşılan ilk kayıt olan “The Faith Healer”ın kayıt sürecini yansıtan ve Jay Shredder’ın yönettiği video, albüm şarkı listesi ve kapak görseli hemen burada.

Saxon “More Inspirations” şarkı listesi:

01.We’ve Gotta Get Out of This Place (The Animals)

02.The Faith Healer (Sensational Alex Harvey Band)

03.From The Inside (Alice Cooper)

04.Chevrolet (ZZ Top)

05.Substitute (The Who)

06.Gypsy (Uriah Heep)

07.Man On the Silver Mountain (Rainbow)

08.Detroit Rock City (Kiss)

09.Razamanaz (Nazareth)

10.Tales of Brave Ulysses (Cream)

What's your reaction?

tr_TRTurkish