Saxon Solisti Biff Byford Solo Albümle Geliyor

Saxon solisti Biff Byford’un ilk solo albümü “School Of Hard Knocks”ın yayın tarihi açıklandı ve çıkış şarkısı dinleyiciyle paylaşıldı.

21 Şubat 2020’de Silver Lining Music etiketiyle piyasaya sürülecek albümden kulaklarımıza ulaşan ilk kayıt ise “Welcome To The Show”.

Yapımcılığını efsanevi müzisyenin kendisinin üstlendiği ve 11 şarkının yer aldığı albüm, İngiltere’de Brighton Electric Studios’da Jacky Lehmann ile kaydedildi.

İlk dönem Saxon albümlerine göz kırpan ve bir Simon & Garfunkel klasiği olan “Scarborough Fair”ın da nefis bir yorumunu dinleyeceğimiz “School Of Hard Knocks”, kayıt sürecinde yer alan zengin müzisyen kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Motörhead’den Phil Campbell, Rhapsody Of Fire’dan Alex Holzwarth ve Saxon’dan Nibbs Carter gibi isimler kayıt sürecine konuk olurken Byford, gitarda Opeth’den Fredrik Akesson, davulda The Poodles’den Christian Lundqvist ve bas gitarda Future Shock’dan Gus Macricostas’tan oluşan göz alıcı bir kadroyla çalıştı.

Her anlamda klasik, ustalıkla inşa edilmiş bir old school İngiliz hard rock albümü olarak tanımlanan “School Of Hard Knocks”dan çıkan ilk şarkı “Welcome To The Show” huzurlarınızda.

What's your reaction?

tr_TRTurkish