SALT Galata’da performans Konjo feat. Alper Maral

Doğaçlama performans projesi Konjo, besteci ve müzikolog Alper Maral ile SALT Galata’daki üçüncü performansını Uzun Perşembe kapsamında gerçekleştirecek.

Müzik Hayvanı etiketiyle yayımlanan Konjo feat. Alper Maral // Konjo feat. Serdar Ateşer ikili albümünün lansmanı niteliğindeki performans, SALT Galata yapısında “o an”a odaklı akustik bir doğaçlama şeklinde gerçekleştirilecek. Uzun Perşembe kapsamındaki programda, doğaçlama performans projesi Konjo’ya besteci ve müzikolog Alper Maral eşlik edecek.

Konjo çeşitli türlerde ve gruplardaki deneyimlerini bir doğaçlama projesinde bir araya getiren Şevket Akıncı, Orçun Baştürk ve Sumru Ağıryürüyen’den oluşuyor. Grup, öncü müzik akımlarıyla gelenekselin kesişim düzleminde, Orta Asya ezgilerinden blues’a, spoken word ve krautrock’tan makamsal tınılara uzanan performanslar yapıyor.

Alper Maral çoğunlukla dramatik kurgusu olan ve “kültür içinde müzik-müzik içinde kültür” ilişkisinden hareket eden elektroakustik ağırlıklı oda müziği yapıtları, tiyatro ve film müzikleriyle tanınıyor.

23 Şubat Perşembe, 20.00

SALT Galata, Kat 1

Gueros_2014.jpg görüntüleniyor

Görsel ©Orçun Baştürk

 

tr_TRTurkish