Sakin Seyir’den İncelikli, Derinlerine Çeken Yeni Şarkı “Sonbahar”

Metin Tapkı ve Hüseyin Ak’dan oluşan Sakin Seyir’in incelikli ve derinlerine çeken yeni şarkısı “Sonbahar” tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Eftın Ardar’ın konuk solist olarak yer aldığı ve sözü, müziği Metin Tapkı’ya ait şarkı, sonbaharın gelmesiyle gerçekleşen değişikliklerin yaşamla analoji kurularak anlatıyor.

Şarkıda gitarları Hüseyin Ak çalarken, mix ve mastering ise Metin Tapkı imzası taşıyor.

“Sakin Seyir”, 2016 yılının Eylül ayında, İstanbul’da Metin Tapkı ve Hüseyin Ak tarafından kuruluyor ve böylece, seksenlerde rock müzik yapan “Okyanus” grubunun üyeleri, otuz beş yıl sonra tekrar bir araya gelmiş oluyor.

Sadece kendi şarkılarını çalan, İstanbul’da çeşitli mekanlarda konserler verdikten sonra 2019 yılında dokuz şarkıdan oluşan “Aynı Ama Farklı” isimli ilk albümünü yayımlayan grup, 2020 Yılında “Ben Benim Hâlâ” ve “Anjiyo Değil Doktor Bana Bir Sebep Lâzım” isimli teklilerini ve ardından da 2021 yılında on iki şarkıdan oluşan “Yel Eser” isimli ikinci albümünü dinleyiciyle buluşturmuştu.

Şimdi ise, şarkılarında kentli bir münzevinin hezeyanlarını alternatif rock tarzında anlatarak üretmeye devam eden Sakin Seyir’in yepyeni şarkısı “Sonbahar” ulaşıyor kulaklarımıza.

tr_TRTurkish