Rook Road’dan Aşıklar ve Olmak İsteyenler İçin Yeni Single: “Sometimes” Yayında

Çoğu insan, onları alıp kendi samimi dünyalarına taşıma gücünü taşıyan en azından bir şarkıya sımsıkı tutunur. Ses ve hayal dünyaları içimizde insanüstü bir enerji ışınıyla birleştiğinde, sakin, panoramik çöller, dramatik manzaralar ve yürek burkan duygular uyanır.

Dinleyicinin ruhuna gerçekten ulaşmayı ve zihinsel sinema ekranımızı örten ağır perdeyi kaldırmayı başaran notalar – bunlar nadirdir. Ancak, Rook Road, yeni şarkısı “Sometimes” ile böyle bir mücevher ortaya çıkarmış olabilir.

“Sometimes”, Rook Road’un 11 Kasım 2022’de SAOL aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak ve ön sipariş için hazır olan kendi adını taşıyan albümünün üçüncü single’ı olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Saf, klasik bir rock baladının damarında, şarkı, bağlılık, sevgi ve fedakarlığın etkileyici izlenimlerini çağrıştırıyor, gereksiz, zevksiz veya dalgalı konuşmalardan vazgeçiyor ama bunun yerine çok fazla ruh sergiliyor.

Grup şarkıyla ilgili olarak şöyle diyor, “Sometimes bir aşk ilanıdır, her şey ne kadar zor olursa olsun, eşinizle birlikte herhangi bir yolda yürüme isteğinizle ilgilidir. Kompozisyonun temel fikri Ekim 2019’da akortsuz bir piyanoda kendini gösterdi.”

Grup bundan önce gelecek albümden paylaştıkları “Talk Too Much” ve “Kinda Glow” şarkılarıyla hayli sıkı bir albüm geldiğinin ilk ipuçlarını vermişti. Büyük saygı duydukları Deep Purple’ın damarındaki blues ve klasik 70’ler heavy rock rüzgârı ile günümüz rock kıvamının kol kola girdiği beste yapılarıyla Rook Road dinleyici rock evrenine dair keyifli bir yolculuğa davet ediyor.

tr_TRTurkish