Robyn Sekiz Yıl Aradan Sonra İlk Albümüyle Döndü “Honey”

İsveçli alternatif pop yıldızı Robin Miriam Carlsson namıdiğer Robyn yeni albümü “Honey”i yayımladı.

Şarkıcının  2010 tarihli “Body Talk” albümünden bu yana yayımladığı ilk çalışması olan “Honey”, sahibi olduğu Konichiwa etiketiyle piyasaya sürüldü.

“Honey”e katkıda bulunanlar arasında, Metronomy’den Joseph Mount ve uzun süreli iş birlikçilerinden Klas Ålund ve Bay Tophat, Kindess Adam Bainbridge ve Zhala’nın isimleri göze çarpıyor.

Geçtiğimiz yaz boyunca ip uçlarının paylaşıldığı çalışmadan ilk olarak Temmuz sonunda “Missing U” isimli parça yayımlanmış, Eylül ayında albümle aynı adı taşıyan “Honey” paylaşılmıştı. Son olarak da albümün yayımlanmasından bir gün önce “Human Being” dinleyicinin beğenisine sunuldu.

Son albümü “Body Talk”dan bu yana trajik ve sancılı bir dönem geçiren şarkıcı, ölüm ve ayrılıkların damga vurduğu süreçte kişisel anlamını bulmak için önemli bir psikanaliz evresi geçirdiğinden, ancak korkutucu kısmı geçtikten sonra kendiyle ilgili ne hissetmesi gerektiğini fark ettiğinden bahsederken, “bu yüzden yaptığım müzik de daha yumuşak oldu” diyor.

Bu derin psikolojik keşif sürecinde birçok farklı duygunun bir arada hissedildiği ayrıca Stockholm, Los Angeles ve Paris’teki kayıt stüdyolarında geçen zaman zarfında ortaya çıkan “Honey”, değişik stiller, fikirler ve hisler arasında âdeta hayata bağlanmaya adanan bir albüm.

 

Kapak Fotoğrafı: Mark Peckmezian

tr_TRTurkish