Robert Plant Öldüğünde Yayımlanmamış Müzik Arşivinin Ücretsiz Paylaşılmasını İstedi

Led Zeppelin’in efsanevi solisti Robert Plant çocuklarına, zamanı geldiğinde tüm yayımlanmamış materyal arşivini ücretsiz olarak paylaşmaları talimatını verdi.

Sembol şarkıcı, Digging Deep podcast’inin yeni bölümünde, ortak sunucu Matt Everitt’e, salgının büyük bir kısmını yıllarca yayımlanmamış materyallerini arşivleyerek geçirdiğini söyledi. Bahsi geçen arşiv 1966’daki Zeplin öncesi günlerinden günümüze kadar uzanıyor.

Plant konuyla ilgili olarak, “Müzik ve turlarla, albüm yayınlarıyla, gerçekten bitmeyen projeler veya her neyse, şimdiye kadar yaşadığım tüm maceralar – sadece onları koydum, ayrıntılarını sıraladım ve her şeyi bir düzene koydum,” diyor ve ekliyor,

Çocuklara kovayı tekmelediğimde halka ücretsiz açtığımı söyledim – sırf 1966’dan bugüne kadar ne kadar aptalca şey olduğunu görmek için.”

72 yaşındaki rock’çı ayrıca, annesinden gelen, onu müziğin peşinden gitmekten caydırmak ve bunun yerine bir muhasebeci olmaya teşvik etmek amaçlı bazı eski mektupları da ortaya çıkardı.

Annemden şöyle bir mektup buldum: Bak, çok yaramaz bir çocuk oldun, neden geri gelmiyorsun, çünkü Sue nereye gittiğini bilmek istiyor. Ayrıca, muhasebe işi Stourport-on-Severn’de hala açık. Neden eve geri dönmüyorsun ve biz tüm bunlar olmamış gibi davranalım?

Dünyanın dört bir yanındaki müzikseverler Plant’in bir muhasebe kariyeri seçmediğine kesinlikle minnettar olsa gerek.

Kapak fotoğrafı: Leon Neal/AFP/Getty

consequence.net

tr_TRTurkish