Robert Downey Jr.’a göre Christopher Nolan Tanınmaktan Nefret Ediyor

Robert Downey Jr., Sundance Film Festivali’nin açılış gecesi galasına giderek Christopher Nolan’ın büyük bir derdinin olduğunu söyledi. Ancak “Oppenheimer”ın yönetmeni hakkında endişelenmeyin. Downey’nin perşembe günü Nolan’a ilk Trailblazer Ödülü’nü verirken açıkladığı gibi bu dert “sokakta tanınabilir hale gelmesi.”

Downey’e göre “Oppenheimer”ın eleştirel ve ticari başarısı, sıradan sinema izleyicilerinin İngiliz yönetmeni fark etmeye başlaması anlamına geliyor ve sonuç olarak, “bu yeni ve hoş olmayan gerçeklikten, sanki sıcak demir tutmuş gibi kaçıyor.”

Nolan yakın zamanda ilgi odağı olmaktan kurtulamayabilir. Ödül sezonunun favorisi olan yönetmen, Downey tarafından “esrarengiz bir auteur” ve “sinemada şimdiye kadar sahip olduğumuz bağımsız bir ses” şeklinde övgüler aldı. Ancak “Oppenheimer”da Lewis Strauss’u canlandırdığı için kendisi de Oscar turuna çıkan aktör, aynı zamanda yönetmenine şaka da yaptı.

Downey, Park City’nin yaklaşık 30 dakika dışındaki tıklım tıklım bir mekanda “Son derece yakınlaştık. Bir keresinde orada akşam yemeği yemiştik” dedi. Ayrıca setteki banyo molalarını tam olarak sabah 11 ve akşam 6 ile sınırlandırdığı için yönetmenle dalga geçti ve idrar söktürücülerin onun kriptoniti olduğunu ekledi.

görsel: getty images

variety

tr_TRTurkish