Riverside Bir Kez Daha İstanbul Sahnesinde

Progresif rock/metal sahnesinin özel topluluklarından, Polonya bandıralı Riverside uzun bir aradan sonra bir kez daha İstanbul sahnesinde olacak.

Hüznün farklı boyutlarını, bireyin iç dünyasındaki mücadelelerini ve modern dünyanın tüm bunların üzerine etkisini kendine özgü melodik anlayışıyla dinleyiciye aktaran, kurucu gitarist Piotr Grudzinski’nin 2016 yılında hayata trajik vedası sonrası yoluna vokalist/basçı ve şarkı yazarı Mariusz Duda, davulcu Piotr Kozieradzki ve klavyeci Michał Lapaj ile devam eden Riverside, yılın mühim konserlerinden birine imza atacak.

2003 tarihli “Out of Myself” ve 2005’de yayımlanan “Second Life Syndrome” albümleriyle progresif sahnede ağırlığını hissettiren ve dinleyici kitlesini giderek genişleten topluluk, en son 2010’un Mayıs ayında İstanbul’da unutulmaz bir performansla izleyici karşısına çıkmıştı.

2018’in Eylül sonunda yayımlanan yedinci stüdyo albümü “Wasteland”ın son turu “Wasteland – With The Sun Tour 2020” kapsamında 10 Mart 2020’de Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenecek konser hakkındaki diğer detaylar etkinlik sayfasında.

Kapak Fotoğrafı: Oskar Szramka

tr_TRTurkish