Rival Sons’ın Gelecek Albümünden Yeni Şarkı “Bird in the Hand” Yayında

Grammy adayı Kaliforniyalı rock grubu Rival Sons, 2 Haziran’da dinleyiciyle buluşacak yeni albümleri “DARKFIGHTER”dan yeni single “Bird in the Hand”i yayımladı.

Şarkı yaklaşan albümden daha önce paylaşılan şarkılar “Rapture” ve “Nobody Wants to Die”ın ardından ulaşıyor kulaklarımıza.

Şarkıcı Jay Buchannan, yeni single “Bird in the Hand” ile ilgili olarak şu detaylara değiniyor,

Orada bir şarkı sözü var, ‘Haydi suyun durgun ve derin aktığı nehre inelim, eskiden olduğum pisliğin küllerini dağıtalım.’ Sadece şeridinizi, gerçek niyetinizi bulmaya çalışırken çok fazla zaman harcayabilirsiniz. Bir noktada reenkarnasyonu bir uyanma süreci olarak kabul edersiniz. İnşa et, rafine et ve tekrar tekrar yak ve “Eldeki bir kuş, şimdi bu inanabileceğim bir mucize” sözü, şimdiki zamana sürükleyici bir bağlılıktır.”

Grup “DARKFIGHTER” yayımlandıktan sonra 2023’ün sonlarında çıkacak devam albümü “LIGHTBRINGER” hakkında da ayrıntılar paylaştı.

Şarkıcı Buchanan şöyle anlatıyor, “Önceki kayıtlarımıza kıyasla, bu koleksiyonu hem yazmak hem de kaydetmek için kesinlikle zaman ayırdık. Yola çıktığımızda, amaç çoğunlukla olabildiğince derine inmekti. Benim için 2022, sekiz aşamalı bir hayat değiştiren olaylar roketi gibiydi, bu yüzden ne zaman yazmayı bitirdiğimi düşünsem, çamaşır ipini yırtan yeni bir boğa gelirdi ve bunu bir şekilde açıklamam gerekiyordu.”

Sonunda, anlatılan aynı hikâyenin gerçekten iki farklı yönü vardı bu yüzden bunu yapmanın tek yolu onu ikiye bölmekti.”

Yeni şarkının yayınıyla birlikte Rival Sons, The Black Angels, The Record Company ve Starcrawler’ın desteğini içeren kapsamlı bir 2023 Kuzey Amerika turunun duyurusunu da yaptı. Kuzey Amerika’yı kapsayan “The DARKFIGHTER Tour”, 11 Mayıs’ta Oklahoma City’de başlayacak ve 18 Haziran’da Denver’da sona erecek.

Rival Sons photo by PAMELA LITTKY

tr_TRTurkish