Rick Astley’in Yeni Albümü “Are We There Yet?” Yayında

Rick Astley dokuzuncu stüdyo albümü Are We There Yet?’i BMG aracılığıyla yayınladı.

İngiliz şarkıcı, 2018 tarihli albümü “Beautiful Life” sonrası ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapan yeni albümü Londra’daki evinde yazdı, kaydetti, çaldı ve üretti.

“Dippin My Feet” ve “Never Gonna Stop” single’ları ile ilk ipuçları paylaşılan “Are We There Yet?”, Bill Withers, Al Green ve Marvin Gaye gibi isimlerin yanı sıra Muscle Shoals’daki ünlü R&B sahnesinin canlı enstrümantasyonundan etkilendi. Yeni şarkılardan bazılarına 2020’deki karantina sırasında başlayan Astley, onları tekrar canlı çalmak mümkün olana kadar kasıtlı olarak bitmemiş halde bırakarak bir süre demlenmeleri yöntemini seçti.

Astley gösteriler arasında sık sık önündeki sonsuz gibi görünen yollara bakar ve “Henüz varmadık mı?” diye düşünürdü.  Rick şöyle diyor: “Bu cümlenin birden fazla anlamı var. Müzikal hedeflerime henüz varmadık mı? Kariyerimi tamamladım mı? Vardık mı? Yoksa hâlâ seyahatte miyiz?” İşte böylece Rick’in Amerika’nın kalbinin attığı topraklarda geçirdiği zaman ve soul’un en önemli isimlerinden Bill Withers, Al Green ve Marvin Gaye’e ömür boyu duyduğu sevgi de yeni albüme yön verdi.

Albümü desteklemek amacıyla Astley, Londra’daki Royal Albert Hall’da vereceği bir çift konser de dahil olmak üzere İngiltere’de birkaç konser verecek. Belinda Carlisle, The Lottery Winners ve Scouting for Girls’ün belirli tarihlerde sahne alacağı bir İngiltere ve İrlanda arena turnesi için 2024’ün başlarında tekrar yollara düşecek.

Geçtiğimiz haziran ayında Astley, Glastonbury Festivali’ndeki ilk performansında İngiliz indie rock grubu Blossoms ile bir araya gelerek The Smiths cover’larından oluşan bir set seslendirmişti.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Consequence.net

tr_TRTurkish