Reuben Wu’dan buzulların ürkütücü yalnızlığı

Reuben Wu, drone fotoğrafçılığının gittikçe genişleyen dünyasında ışıklı drone modellerini doğal arazi oluşumlarının keskin gözlemleriyle birleştirdiği kendine özgü görüntülerle isim yaptı. Wu, bundan iki ay önce, Lux Noctis adındaki çalışmasının devamı için Peru’ya gitti. Peru’daki Pastoruri Buzulu, Cordillera Blanca sıradağlarında, deniz seviyesinden 17 bin metre yükseklikte yer alan, nadir görülen bir tropikal buzuldur.

Gezi, hem “Made From Mountains” başlıklı Great Big Story video serisinin çekimlerinin bir parçasıydı ve hem de buzullara güvenli bir şekilde ulaşmak için yapılan araştırma, keşif ve tehlikeli seyahatle ilgiliydi.

Wu, lojistik zorlukların yanı sıra, soğuk ve uzak yolcuğunu Colossal’a şöyle anlatıyor, “Buzulu fotoğraflarken karmaşık hisler içindeydim. Korkunç bir tenhalığa dair kanıt göstermek istedim, ancak geriye kalan buzulun destansı büyüklüğüne çekildim. Sonunda ikincisi ağır bastı. Ama her fotoğraf kasvetli bir gerçekliğin, bir zamanlar olduğu şeyin soluk hafızasını temsil ediyor.”

Reuben Wu’dan uzun pozlama ve drone ışıklandırmasıyla göz alıcı fotoğraflar

thisiscolossal.com

tr_TRTurkish