Reggae Müziğin Tüm Renkleri Kucaklayan Ritimleri 24 Eylül’de  Küçükçiftlik Bahçe’de

Jamaika’da doğup yükselen ve tüm renkleri kucaklayan, dingin ritimleriyle kendini tüm dünyaya sevdiren reggae müziğin Türkiye’deki temsilcileri, KüçükÇiftlik Bahçe Olduğu Gibi Sunar konserleri kapsamında bir araya geliyor!

Türkçe reggae denilince akla ilk gelen isimlerden Sattas ve Bosphoroots, Goril, Ras Memo, C-Fyah, Özge Ürer, Da Frogg, Kulakkurdu Ohrwurm ile Simba Roots Sound System, 24 Eylül’de KüçükÇiftlik Bahçe’nin sakin ve huzurlu ortamında İstanbullulara yılın en “chill” pazar gününü yaşatacak. KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de Yüzdeyüz Müzik katkıları ve URU organizasyonuyla düzenlenen KüçükÇiftlik Bahçe Olduğu Gibi Sunar konserlerinin biletleri Biletix’te!

Bu reggae festivalinde İstanbullular gün boyu çimlerde yayılıp yiyecek, içecek, dans edecek; rasta/dreadlock ve tattoo stantlarında imaj yenileyecek; aksesuar, plak, giyim stantlarında alışveriş yapacak ve sevdikleriyle dingin ve mutlu bir pazar günü geçirecek.

Reggae müziğinin özünden uzaklaşmadan caz, ska, dub ve rock formlarını bir potada eritebilmeyi başaran, müzikal kalitesiyle ismini Türkiye’nin ötesine duyuran Sattas grubu, her performansında sıcak vokalleri, çarpıcı ritimleri ve akılda kalıcı şarkı sözleriyle dinleyicilerini büyülemeyi başarıyor. Jamaika’nın sıcak atmosferini ve pozitif enerjisini müziğe yansıtan grup, KüçükÇiftlik Bahçe’de vereceği konserde de her yaştan dinleyiciye dans ve eğlence dolu anlar yaşatacak.

Sattas’ın öncesinde ise sahnede, roots reggae ortak temelinde kurulan Bosphoroots, Ankara’nın sayılı reggae gruplarından Goril, reggae ve dub DJ’i Mehmet Sait Benhisavı, nam-ı diğer Ras Memo, prodüktör ve DJ C-Fyah, alternatif müziğin dikkat çeken ismi Özge Ürer, yeraltı müzik camiasının kült simalarından Da Frogg ve geniş müzik yelpazesiyle Kulakkurdu Ohrwurm olacak. Konser sonrası eğlence ise sound system kültürünün yerli temsilcisi Simba Roots Sound System ile devam edecek.

KüçükÇiftlik Bahçe’de Yüzdeyüz Müzik katkıları ve URU organizasyonuyla gerçekleşecek KüçükÇiftlik Bahçe Olduğu Gibi Sunar konserlerinin biletleri Biletix’te!

tr_TRTurkish