Reebok’ın yeni performans ayakkabısı bitkilerden üretildi

Reebok, bitki bazlı bir performans ayakkabısıyla sürdürülebilirlik konusundaki çabalarını genişletiyor. The Forever Floatride Grow, petrol bazlı plastiklerin yerine doğal malzemeler kullanıyor ve aynı zamanda koşma zorunluluklarını azaltırken çevrenin korunmasına da yardımcı oluyor.

Reebok, daha önce de pamuk ve mısır kaynaklı poliüretandan üretilen NPC UK Cotton + Corns ayakkabıları gibi bitki bazlı ayakkabılar satmıştı.

Şirket, popüler bir seçim olan Forever Floatride enerjisine dayanan Forever Floatride Grow ayakkabısının diğer performans spor ayakkabılarına karşı kendi kendine tutabileceğinden emin. Bu ayakkabılar, koşu sırasında ayağı desteklemek için önemli olan, sürdürülebilir bir şekilde yetiştirilen Hint fasulyesinden yapılmış oldukça yastıklı bir orta tabana sahiptir.

Reebok’un belirttiğine göre Forever Float ride grow’un üstü, güçlü ve nefes alabilen, biyolojik olarak parçalanabilir ve sürdürülebilir bir şekilde oluşturulmuş okaliptüs ağacından yapılmıştır. Sockliner, kokuya dayanıklı Bloom yosun köpüğü kullanılarak daha sıra dışı bir malzemeden yapılmıştır. Son olarak, dış taban, tipik petrol bazlı kauçuk yerine,  kauçuk ağaçlarından doğal kauçuktan yapılmıştır.

Bu ayakkabılar 2020 sonbaharında satışa sunulacak.

engadget.com

tr_TRTurkish