Rap Sahnesinde Yeni Çıkan Şarkılara Göz Atalım: Avaz, The Nova & Colt NS, Champ Boi, Şahıs, Lider, Rosvia

Avaz’ın söz ve müziği kendisine ait yeni teklisi “bütüngünanlat” yayında. Trap müziğin hâkim olduğu rap dünyasında yenilikçi sound’lar peşinde koşan Avaz, yeni single çalışması “bütüngünanlat” ile dertlerin paylaştıkça azalacağını anlatıyor. Düzenlemesi KOD’a ait şarkının mix & mastering işlemlerini Chamur üstlendi.

The Nova’nın Colt NS ile birlikte seslendirdiği “Seninle” yayında. Sade bir dille aşkın anlatıldığı, nakaratında synth ve deep house ritimler içeren şarkının söz ve müziği The Nova’ya ait. “Seninle”nin prodüktörlüğünü üstlenen Vua, sıradışı ses seçimi ile şarkıya ayrı bir uyum sağlıyor.

Champ Boi, aralık ayında yayımladığı ikinci single çalışması “Düşman” ile senenin kapanışını yapıyor. Champ Boi bu ay başında yayımlanan “Son Kez” adlı çalışmasının ardından dinleyiciyle buluşan ve dostlarla yaşanan kırgınlıkların ele alındığı “Düşman”ın sözleri Champ Boi’ye, bestesi KOD ve Sappy’e ait.

Şahıs’ın, Ahmet Arif’in “Ay Karanlık” şiirinden ilham alarak yazdığı “Vurgun ve Bela”, lofi tarzıyla ve can alıcı melodisiyle öne çıkıyor. Sözlerinde acı, özlem ve kendi çelişkilerini barından “Vurgun ve Bela”, Şahıs’ın her aşamasında özenle hazırladığı bir çalışma olarak karşımıza çıkıyor. Sözleri, bestesi, mix ve mastering işlemleri dahil şarkının tüm aşamalarında tek rol oynayan Şahıs, kapak tasarımını da üstleniyor.

Lider, söz ve müziği kendisine ait yeni single çalışmasında ”Saha”yı, gerçek anlamının dışında, ”hayatın olağan akışı içerisindeki bir süreç” olarak tanımlıyor. Yorgunluklarını, hesaplaşmalarını atmosferik sesler üzerine dizdiği sözleriyle daha da derinleştiren Lider, bu şarkıda aranje desteğini Be’den alıyor.

Rosvia’nın yeni single çalışması “Gelemem İyi” yayında. Benzersiz ses tonunun yanı sıra genç yaşı ile de dikkat çeken Rosvia, kendi tarzının güçlü yanlarını ortaya çıkardığı bu şarkıda rekabeti bir üst seviyeye taşıyor. Sözleri Rosvia’ya, bestesi ve mix-mastering işlemleri Şahıs’a ait şarkının kapak tasarımını da Şahıs üstleniyor.

tr_TRTurkish