Rammstein Yeni Albüm İçin Kolları Sıvadı

Alman endüstriyel metal devi Rammstein’ın yeni kayıtlar için stüdyoya geri döndüğü bildirildi.

Davulcu Christoph Schneider Haziran ayında, grubun pandemi tecriti sırasında yeni materyaller üzerinde çalıştığını bildirirken, şimdi Rammstein’ın yeni müzikler için Fransa’daki La Fabrique stüdyolarına döndüğü görülüyor.

Grup daha önce, 2019 albümünü de La Fabrique’de kaydetmişti.

Grubun saygın hayran sitesi Rammstein World’e göre, Rammstein üyeleri ve kayıt mühendisleri La Fabrique’nin bulunduğu Saint-Rémy-de-Provence’de görüldü. Dahası, grup üyeleri sosyal medyada Fransa’ya yaptıkları gezileri paylaştılar. Fan sitesinin belirttiği kadarıyla, “Artık hiç şüphe yok: Rammstein, en son albümlerini kaydettikleri La Fabrique stüdyolarına geri döndü!”

Davulcu Christoph Schneider Haziran ayında yaptığı açıklamada, “Geçen hafta ilk 2020 konserimizi vermemiz gerekiyordu ve ardından gelin bu yıl ne yapabileceğimizi düşünelim dedik. Hala etrafta yatan pek çok fikrimiz var, pek çok bitmemiş şarkı. Buluştuk ve yeni şarkılar üzerinde çalışıyoruz ancak bunun yeni bir albüm olup olmayacağını kimse bilmiyor,” demişti.

Eğer Rammstein gerçekten de sekizinci albümünü kaydediyorsa bu, 2009’un Liebe ist für alle da albümü ile son albümü arasındaki on yıllık fark göz önüne alındığında, önemli ölçüde hızlı bir dönüş olacaktır.

Kapak Fotoğrafı Jens Koch

Consequenceofsound.net

tr_TRTurkish