Rage Against The Machine Coachella Festival Kadrosunda

Rage Against The Machine en son 2011 yılında L.A. Rising’de vokalist Zach De La Rocha’nın da katılımıyla sahne almış sonrasında ise De La Rocha yeniden birleşme çağrılarına karşı direnmişti.

Bu süre zarfında ise grubun diğer üyeleri boş durmamış gitarist Tom Morello basçı Tim Commerford ve davulcu Brad Wilk, Public Enemy’den Chuck D. ve Cypress Hill’den B-Real’i ile Prophet Of Rage çatısı altında masaya yumruğunu vurmayı sürdürmüştü.

Şimdi ise Rage Against The Machine “Coachella Valley Music and Arts Festival”in headliner’larından biri olarak duyuruldu.

Festival bu yıl, 10-12 Nisan ve 17-19 Nisan’da arka arkaya iki hafta sonu Indio California’daki Empire Polo Club’da gerçekleştirilecek.

Diğer headliner’lar Travis Scott ve Frank Ocean olurken, her iki hafta sonu sahne alacaklar arasında, ilk bakışta Thom Yorke, Idles, Hu, Code Orange, Fontaines DC, King Gizzard And The Lizard Wizard ve Anna Calvi sayılabilir.

Rage Against The Machine, kendi adını taşıyan 1992 Kasım çıkışlı ilk albümü ve bilhassa da buradan çıkan “Killing in the Name” şarkısı ile müzik dağarcığımıza demir atmış, dağılmadan önce de “Evil Empire” ve “The Battle of Los Angeles” stüdyo albümleri ile “Renegades” başlıklı cover albümü kaydetmişti.

Topluluğun, programında göze çarpan diğer konserler ise Mart ayı sonundaki El Paso, Texas; Las Cruces, New Mexico; ve Phoenix, Arizona.

Aşağıda ise grubun, 2010 tarihinde Londra, Finsbury Park konserinden “Testify” performansına göz atabilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Christie Goodwin

tr_TRTurkish