Rachel Hulin Yeni Romanını Instagram’da Yayımlıyor

Yazar ve Fotoğrafçı Rachel Hulin, yeni romanını  Instagram’da yayımlıyor.

Hulin’in Hey Harry Hey Matilda isimli romanında, 30’lu yaşlarındaki çift yumurta ikizleri Harry ile Mathilda Goodman’in hayatından kesitler sunuluyor. Matilda Brooklyn’de yaşayan bir artist, hayatta kalabilmek için düğün fotoğrafçılığı yapıyor Harry ise bir yazar ve Connecticut Üniversitesinde konuk profesör olarak görev yapıyor. Romanda iki kardeşin yazışmalarının izlerini anlatımı destekleyen fotoğraflar eşliğinde sürmek mümkün.

Heryy_Matilda

Birkaç hafta önce romanın 200 sayfalık bir bölümünü Instagram’da paylaşmaya başlayan Hulin’in planı, önümüzdeki dokuz ay içerisinde romanı tamamlamak. Üstelik bu süreçte okuyucular da hikayenin gelişiminde söz sahibi olacak. Rachel Hulin, projeyi şöyle anlatıyor: “Yıllarca fotoğraf editörü olarak çalıştım, metin ve fotoğrafın birbirini tamamlaması üzerine kafa yordum; fotoğrafların metnin değerini arttıracağı yönündeki sezgilerime güvendim. Ben, bir yazar olarak, çeşitli şekillerde seri hikayeler anlatmayı seviyorum. Okuyucuların karakterleri yavaş yavaş tanımasını, onların da hikayeye dahil olmasını ve hikayeyi birlikte ilerletebilmeyi istiyorum.”

Hulin, Hey Harry Hey Matilda’nın şu anda bir yayıncısının olmadığını ama ileride bunun değişebileceğini söylüyor. Romanı Instagram’da yayımlamasını ise özgür yayıncılık olarak niteleyen Hulin, bu yolla yazdıklarını okuyuculara ulaştırabildiğini belirtiyor.

Romanı Instagram’da @heyharryheymatilda hesabından takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish