Queens of the Stone Age Beklenen Albümün Yeni Single’ı “Carnavoyeur”ı Paylaştı

Queens of the Stone Age, 16 Haziran’da dinleyiciyle buluşacak albümleri “In Times New Roman…”ın yeni single’ı “Carnavoyeur”ı paylaştı.

Gelecek albümün ilk single’ı “Emotion Sickness”ın devamı niteliğindeki “Carnavoyeur”, kesik kesik akorlarla adımlayan sabit bir rock groove üzerine inşa edilmiş. Şarkı ilerledikçe katmanlı hale gelirken, sonuna doğru devreye giren yaylılar atmosferi derinlerştiriyor.

Tematik olarak ise “Carnavoyeur” hayatın doğal gelgitlerini hesaba katarken, değiştirilemeyecek şeyleri kabul etmek gibi mevzuları masaya yatırıyor.

Yapabileceğim hiçbir şey olmadığında gülümsüyorum,” diye şarkı söylüyor vokalist Josh Homme. Etrafındaki dünyanın toza dönüşmesini izlerken kulağa eşit derecede uğursuz ve ölçülü geliyor. “Yaşıyoruz, ölüyoruz, başarısız oluyoruz, yükseliyoruz / Ben bir akbabayım, bu yüzden vedalar duyuyorum.”

Yapımcılığını grubun üstlendiği ve miksajı Mark Rankin tarafından yapılan on bir şarkının yer aldığı albüm, Josh Homme’un kendi stüdyosu Pink Duck (RIP)’da kaydedildi ve miksleri yapılırken bazı ek kayıtları Shangri-La’da gerçekleşti.

Grubun sekizinci stüdyo albümü olacak “In Times New Roman…”, 16 Haziran’da Matador Records etiketiyle yayımlanırken, Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğiyle dinleyiciyle buluşacak.

What's your reaction?

tr_TRTurkish