Queen Görselleri Artık İngiltere Posta Pulları Üzerinde Yer Alacak

Rock sahnesinin gelmiş geçmiş en mühim topluluklarından Queen’in görselleri, grubun 50. yıl dönümünün onuruna Temmuz ayından itibaren İngiltere posta pullarının üzerinde yer alacak.

Topluluk, 2007’de Beatles ve 2016 yılında da Pink Floyd’dan sonra pullarda görselleri kullanılan üçüncü rock grubu olacak.

Pullar, sekiz albüm kapağı, dört canlı grup görseli ve klasik bir grup fotoğrafını içeren 13’lü bir set olarak düzenlenecek. Koleksiyonun tamamı 9 Temmuz’da satın alınabilecek.

Koleksiyonda, 1974 tarihli ‘Queen II’den başlayarak ‘Sheer Heart Attack’, ‘A Night at the Opera’, ‘News of the World’, ‘The Game’, ‘Greatest Hits’, ‘The Works’ ve ‘Innuendo’ albümlerinin kapak görselleri yer alacak.

Gitarist Brian May bir basın açıklamasında, “Bu güzel pullara baktığımda ne hissettiğimi sözlerle ifade etmek zor” diyor.

May düşüncelerini, “50 yıl önce dört genç olarak maceramıza başladığımızdan, hayatlarımız imkansız hayalimizi gerçekleştirmeye adanmıştı. Bazen uyanıp şu anda bulunduğumuz pozisyonun farkına varmak garip -ulusal bir kurum haline geldik!” sözleriyle ifade ediyor.

Nme.com

tr_TRTurkish