Pusula Göçmenlik Dramına Dikkat Çeken Şarkısı “Yaşanmamış Hayatlar” ile Huzurlarınızda

Muğlalı rock grubu Pusula’nın yeni şarkısı “Yaşanmamış Hayatlar” bir göç hikayesiyle karşınızda.

2017 yılında yayınladıkları “Gel” EPsi ile müzik yolculuğuna başlayan, 2019 ‘da “Rüya”, 2020’de klibiyle kadın cinayetlerine dikkat çeken “Son Şarkım”ın ardından “Yaşanmamış Hayatlar” 4 Mart’ta tüm dijital platformlarda yayında olacak.

Hızlı ve agresif yapısı olan “Yaşanmamış Hayatlar” bir yandan geride bırakma hikayesi anlatırken diğer yandan uluslararası sorun haline gelen göçmenlik konusuna insanlık dramı perspektifi ile özellikle göçmen güzergahı olan Bodrum’dan farklı bir bakış açısı sunarak durumun fotoğrafını çekiyor.

Sözleri Mehmet Ali Akın’a; müziği Yunus Emre Tokmak ve Mehmet Ali Akın’a ait parçada düzenleme ve prodüksiyonda Yunus Emre Tokmak yer alıyor. Rock soundunun ağırlıklı olduğu şarkı Bodrum Zeus Müzik Stüdyosunda kaydedildi. Miks ve Masteringi Anıl Çifter tarafından tamamlandı. Kapak görseli Orçun Bozer tarafından çekildi.

Göçmenlik konusunu ele alan klip Onur Medya yapımcılığında Muğla’nın Milas ilçesinde Bafa-Kapıkırı ve Güllük bölgesinde Orçun Bozer tarafından çekildi.  Orkun Tepeköylü ve Sevgi Yaşar’ın oyuncu olarak yer aldığı klip Pusula’nın Youtube kanalında yayına girecek.

Pandemi sürecini verimli değerlendiren Pusula yeni şarkıları ve yeni hikayelerinin yanında canlı performansları ile birlikte sahne çalışmalarını son sürat sürdürmektedir.

tr_TRTurkish