Progressive Metal Grubu Alkera İlk Albümünün Çıkış Şarkısı ‘Kan Revan’ ile Huzurlarınızda

Türkçe sözlü progressive metal türünün güçlü gruplarından Alkera, Nefes Records etiketiyle mayıs ayında dinleyiciyle buluşacak on şarkılık albümü ‘Zamanın Ötesine’nin kapısını aralıyor.

Albümün dinleyicilerin beğenisine sunulan çıkış parçası ‘Kan Revan’, video klibiyle birlikte tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

‘Kan Revan’ teklisinin sözleri grubun aynı zamanda vokali olan Onur Çobanoğlu’na, bestesi ve aranjesi ise Alkera elemanlarının tümüne ait.

Davul kayıtları İstanbul North Müzik Stüdyoları’nda Semih Soyaltın, Serhat Soyaltın, Gökhan Manav, Efe Aydoğan tarafından, diğer kayıtlar ise Alkera’nın kendi stüdyolarında yapıldı. Albümde mix ve mastering aşamalarını ses mühendisi olarak Ertuğrul Gül tamamladı.

Vokalde Onur Çobanoğlu, gitarda Faruk Aydın Toksöz, davulda Yalçın Hafızoğlu ve bas gitarda Ozan Tuncal ve klavyede Ali Göktürk’ten kurulu grup, albümden paylaşılan ilk şarkı ‘Kan Revan’ ile ilgili şu detaylara değiniyor:

“‘Kan Revan’, konsept albümde yer alan ana karakterimizin bütün iyi ve kötü duygularını, kendi içindeki kötüyle mücadelesini ve ona teslim olma dürtüsüne karşı duruşunu anlatan, yanlışın da “bize” ait olduğunu öne süren bir deneyim. Albümdeki karakter aslında herhangi bir insan…”

MOİ sahnede çekilen, grubun performans görüntülerinden oluşan ‘Kan Revan’ın video klibinin yönetmenliğini Sarper Karataş üstlendi. Kurgu ve color aşamaları, Ali Göktürk ve Okan Heptaş(Flod) tarafından yapıldı. Teklinin kapak tasarımı ise Özkan Durakoğlu tarafından gerçekleşti.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish