Prince’in Rafa Kaldırılan Albümü “Welcome 2 America” Nihayet Yayında

2016 yılında müzik dünyasını yasa boğarak aramızdan ayrılan Prince’in uzun zamandır beklenen kayıp albümü “Welcome 2 America” dijital platformlarda yerini aldı.

2010 yılında kaydedilen ve daha sonra aynı adı taşıyan unutulmaz turnesi öncesinde gizemli bir şekilde müzisyenin kasasına kaldırılan albüm nihayet gün yüzüne çıktı

On iki şarkılık stüdyo albümünde daha önce yayınlanmış olan “Born 2 Die”, “Hot Summer” single’ları ve başlık parçasının yanı sıra “Running Game (Son of a Slave Master),” “Stand Up and B Strong” ve “One Day We Will All B Free” gibi daha önce hiç duyulmamış şarkılar var.

Açıklamaya göre uzun zamandır beklenen albüm, New Power Generation şarkıcıları Liv Warfield, Shelby J. ve Elisa Fiorillo’nun ek geri vokallerini ve Talk Wilkinson’ın bas gitarını içeriyor ve Prince’in değişen bir toplum için endişelerini, umutlarını ve vizyonunu ortaya koyarken, siyasi bölünme, dezenformasyon ve ırksal adalet için yenilenmiş bir mücadele çağının habercisi olarak tarif ediliyor.

Ayrıca albümün lüks baskısında Prince’in 28 Nisan 2011’de Los Angeles The Forum’da verdiği konserin bir Blu-ray’i de yer alıyor.

tr_TRTurkish