Portishead Solisti Beth Gibbons Solo Albümü ‘Lives Outgrown’ı Yeni Şarkı ‘Floating On A Moment’ ile Duyurdu

Portishead solisti Beth Gibbons, Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğindeki Domino Recording aracılığıyla, 17 Mayıs’ta dinleyiciyle buluşacak solo albümü ‘Lives Outgrown’ın detaylarını açıkladı. Gibbons albümün ilk single’ı ‘Floating On A Moment’ı da paylaştı.

Son on yılda yazılan şarkıları içeren albümün prodüktörlüğünü James Ford (Arctic Monkeys, Depeche Mode, The Last Dinner Party) & Beth Gibbons üstleniyor. Ek prodüksiyon ise Lee Harris’e (Talk Talk) ait.

Yapılan basın açıklamasına göre, Gibbons’ın bugüne kadarki en kişisel çalışması olacak olan ‘Lives Outgrown’, Gibbons’ın kişisel hayatında yaşadığı değişimler üzerine düşünmesini ve daha iyimser bir bakış açısı yaratmasını sağlayacak.

Gibbons “Umutsuz bir hayatın nasıl bir şey olduğunu fark ettim ve bu hiç hissetmediğim bir üzüntü oldu. Daha önce geleceğimi değiştirme yeteneğim vardı ama vücudunuzla karşı karşıya geldiğinizde ona istemediği bir şeyi yaptıramazsınız,” diyerek albümün arkasındaki ilhamı anlatıyor.

Şarkılar anneliğe, kaygıya ve menopoza (Beth bunu çeşitli şekillerde “büyük bir denetim” ve “dizlerinizin bağını çözen büyük bir çöküş” olarak tanımlıyor.) ve kaçınılmaz olarak ölümlü olmaya da değiniyor.

“İnsanlar ölmeye başladı. Gençken, sonları asla bilemezsiniz, nasıl sonuçlanacağını bilemezsiniz. Şöyle düşünürsünüz: Bunun ötesine geçeceğiz. Her şey daha iyi olacak. Bazı sonları hazmetmek zordur,” diyerek sözlerine devam ediyor ve şimdi diğer uçtan çıktığını ve albümle başkalarına cesur olmaları için ilham vermek istediğini söylüyor.

Sade ve içe dönük bir balad olan yeni single ‘Floating On A Moment’da Gibbons hayatın anlamını sorguluyor ve bir sonraki adımın ne olacağını asla bilemeyeceğini kabulleniyor.

Şarkıyla birlikte, David Bowie’nin “Where Are We Now?” şarkısının da yönetmeni olan multimedya sanatçısı Tony Oursler tarafından yönetilen ve şarkıcının doğal dünyadan görsellerle birleştiği bir video da geliyor.

Yeni single ‘Floating On A Moment’i albüm şarkı listesi ve kapak görselini aşağıda bulabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Beth Gibbons ‘Lives Outgrown’ şarkı listesi:

1. ‘Tell Me Who You Are Today

2. ‘Floating On A Moment

3. ‘Burden Of Life’

4. ‘Lost Changes’

5. ‘Rewind’

6. ‘Reaching Out’

7. ‘Oceans’

8. ‘For Sale’

9. ‘Beyond The Sun’

10. ‘Whispering Love’

nme.com

tr_TRTurkish