PJ Harvey Gelecek Albüme Adını Veren Şarkı “I Inside the Old I Dying” ile Huzurlarınızda

PJ Harvey yeni albümü “I Inside the Old Year Dying”den aynı ismi taşıyan şarkı yayında.

7 Haziran’da Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğinde Partisan Records etiketiyle dinleyiciyle buluşacak albümden kulaklarımıza ulaşan ikinci tekli olan şarkıya, Cristóbal León ve Joaquín Cociña’ın yönetmenliğinde hazırlanan animasyon müzik video eşlik ediyor.

Yönetmenler klip hakkında, “Videoyu aşk, ölüm ve diriliş hakkında kısa bir hikâye olarak hayal ettik. Videonun küçük bir peri masalı ve aynı zamanda samimi bir ritüel olarak görülebileceğini umduk” diyor.

PJ Harvey ise yeni single’ı “I Inside the Old I Dying” hakkında şunları söylüyor:

Bu hassas ve güzel şarkıyı stüdyodaki son güne kadar aklımızda oturtamadık. Önceki beş hafta boyunca düzenlemesi ile ilgili girişimlerimiz oldu ve başarısız olduk. Sonra John gitar kısımlarını yeniden düzenledi, o düzenlemeyi dinlerken Flood bana bir mikrofon verdi ve ben John (Parish)’un yanına oturup bu yeni versiyon üzerine nasıl şarkı söyleyeceğimi bulmaya çalışırken kayda bastı. Sonuçta bir şekilde aradığım eterik ve melankolik özlemi yakalamış olduk.”

Gelecek albüm, nisan ayı sonunda paylaşılan şarkı “A Child’s Question, August” ile duyurulmuştu.

İkinci teklinin yayımlanmasıyla Harvey, eylül ayı sonlarında Dublin, Glasgow, Londra ve Manchester’daki gösterilerle başlayacak İngiltere ve Avrupa için bir dizi tur tarihi açıkladı.

PJ Harvey Photo Credit: Steve Gullick

tr_TRTurkish