PJ Harvey, 7 Yıl Sonra İlk Albümü “I Inside the Old Year Dying” ile Geri Döndü

PJ Harvey, yedi yıl aradan sonra gelen ilk albümü “I Inside the Old Year Dying”, Partisan Records aracılığıyla dinleyiciyle buluştu.

Albüm Harvey’in, 2016’daki “The Hope Six Demolition Project”ten sonraki ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

Harvey, albümü Londra’daki Battery Studio’da uzun süredir birlikte çalıştığı John Parish ve yapımcı Flood ile kaydetti. Bugüne kadarki 10. stüdyo albümü ile dinleyiciyi selamlayan Harvey, Jonny Greenwood, Mica Levi, Hildur Guðnadóttir ve Bob Dylan gibi isimlerden müzikal etkiler olarak bahsederken LP’ye bir tür düşünceli duygu atfetti.

Çifte Mercury Ödüllü sanatçıya göre, yeni albüm “I Inside The Old Year Dying”, müzikle bağını kaybettiğini hissettiği 2017 yılına kadar uzanan fikirlerden kaynaklansa da üç haftalık bir süre içinde yazıldı.

John Parish ve Flood ile çalıştığı zamandan bahseden Harvey, albümün yaratıldıkları anda kaydedilen bir dizi spontane performans aracılığıyla hayata geçtiğini söylüyor. “Stüdyo canlı çalmak için kurulmuştu ve tüm yaptığımız buydu,” diyen Harvey şöyle devam ediyor:

“Albümün aramak, ilk aşkın yoğunluğuna bakmak ve anlam aramakla ilgili olduğunu düşünüyorum. Bir mesaj olması gerekmiyor ama albümden aldığım his, hüzün ve kayıpla dolu bir aşk, ama sevgi dolu. Bence onu bu kadar hoş hissettiren şey bu: çok açık.”

What's your reaction?

tr_TRTurkish