Philamelian ve Özge Ürer İş Birliğinden Yeni Şarkı “The Oracle” Yayında

Çalışmalarını Londra’da sürdüren besteci ve prodüktör Çağrı Tozluoğlu’nun öteki benliği olarak hayata geçen Philamelian’ın İstanbul alternatif sahnesinin özel seslerinden Özge Ürer ile iş birliğinden çıkan ilk sinematik single’ları “Exile”’ın devamı olarak pandemi günlerinde yaratılan “The Oracle” yayında.

Şarkı, koştuğunuz, savaştığınız, cevaplar aradığınız ve tekrar tekrar kendinize döndüğünüz bir rüya gibi, zihin durumunda ortaya çıkan kıyamet sonrası bir kentsel sahneyi tasvir ediyor. Ancak artık gerçeklikle bağlantınız olup olmadığından bile emin değilsiniz.

The Oracle’ın sound’u, bu karanlık sinematik sahneyle yakından bağlantılı. Philamelian distopik bir rüya için yazdığı The Oracle’ı pop müzik yeteneğinin alışılmadık bir kullanımıyla besteledi. Şarkı film ve oyun müziği dünyasından öğeler ödünç almakta.

Özge Ürer, birçok türe yayılan güçlü vokaliyle The Oracle’ın sesi oldu. Şarkı, Philamelian tarafından Doğu Londra Stüdyosu TimbreWorks’te yazıldı, üretildi ve miksajı yapıldı.

The Oracle’ın mastering’i ise çalışmaları Mogwai gibi çağdaş devlerden Netflix ve birçok uluslararası TV yapımına uzanan ve sektörün önde gelen İngiliz ses mühendislerinden Aneek Thapar’a ait.

Kapak resmi HaritaMetod tasarım stüdyosundan Ervin Esen tarafından AI teknolojisi kullanılarak tasarlanmıştır. Ervin, yeteneklerini İngiltere’de Voughan Oliver’ın asistanı olarak geliştirdi ve Modern English, Cocteau Twins, This Mortal Coil ve David Lynch gibi isimlerin albüm kapakları ve afiş projelerinde çalıştı.

The Oracle’ın müzik videosu, müzik endüstrisinde Universal Music gibi uluslararası plak şirketleri ile yaptığı çalışmalarla bilinen Oğuzhan Üstün tarafından yönetildi. İstanbul’un eşsiz yapılarından ve sanat hub’larından Müze Gazhane İstanbul’da çekilen klibin kreatif konsepti ve kreatif direktörlüğü Özge Ürer’e ait.

tr_TRTurkish