Peter Gabriel’den 21 Yıl Sonra Gelecek İlk Yeni Albümü “i/o”nun Detayları

Peter Gabriel yaklaşık bir yıldır yeni albümü “i/o”nun tanıtımını dolunay zamanlarına denk gelecek şekilde bir single yayımlayarak yapıyordu.

Şimdi ise beklenen albümün tamamının 1 Aralık’ta yayımlanmış olacağı açıklandı.

“i/o” Gabriel’in yirmi yılı aşkın bir süredir yeni, orijinal materyallerden oluşan ilk albümü olarak ulaşacak kulaklarımıza. Gabriel’in uzun süredir birlikte çalıştığı Brian Eno, gitarist David Rhodes, basçı Tony Levin ve davulcu Manu Katché’nin yanı sıra Soweto Gospel Korosu ve İsveçli erkek korosu Oprhei Drängar ve New Blood Orkestrası gibi birçok müzisyen albüme katkıda bulundu.

Albümdeki on iki parçanın tamamı iki stereo mikse tabi tutuldu: Mark ‘Spike’ Stent tarafından yönetilen Bright-Side Mix ve Tchad Blake tarafından yönetilen Dark-Side Mix. Bu iki miks çift CD’lik pakette yer alıyor ve ayrıca çift vinil albüm olarak da ayrı ayrı satışa sunuluyor. Ek olarak, Hans-Martin Buff tarafından yönetilen üçüncü bir versiyon olan In-Side Mix, üç diskli ve dört LP’lik deluxe setin bir parçası olarak yer alıyor.

Albümün yayımlanmasından önce dinleyiciler şimdiye kadar “Panopticom”, “The Court”, “Playing For Time”, “i/o”, “Four Kinds of Horses”, “Road to Joy”, “So Much”, “Olive Tree”, “Love Can Heal” ve “This is Home” şarkılarını dinleme fırsatı yakaladı.

Peter Gabriel bir basın açıklamasında albüme adını veren şarkı hakkında şu detaylara değinmişti “‘i/o’ giriş/çıkış anlamına gelir”

“Bunu birçok elektrikli ekipmanın arkasında görüyorsunuz ve bu, fiziksel ve fiziksel olmayan şekillerde kendimizden çıkardığımız ve kattığımız şeyler hakkında bazı fikirleri tetikledi.

Bu fikrin çıkış noktası buydu ve ardından her şeyin birbirine bağlılığından bahsetmeye çalışmaktı. Yaşlandıkça muhtemelen daha akıllı olmuyorum ama birkaç şey öğrendim ve olduğumuzu düşünmekten hoşlandığımız, bir bütünün parçası olduğumuz bu bağımsız adalar olmadığımız bana çok mantıklı geliyor. Kendimizi daha iyi bağlanmış, hala kafası karışık ancak bir bütünün parçası olan bireyler olarak görebilirsek, belki o zaman öğrenecek bir şeyler vardır?”

Gabriel bu hafta Austin, Dallas ve Houston’da vereceği konserlerle ABD turnesini tamamlıyor.

Aşağıda yeni albümün kapak görseli ve şarkı listesine göz atabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Peter Gabriel “i/o” şarkı listesi:

01. Panopticom

02. The Court

03. Playing for Time

04. i/o

05. Four Kinds of Horses

06. Road to Joy

07. So Much

08. Olive Tree

09. Love Can Heal

10. This Is Home

11. And Still

12. Live And Let Live

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish