Peter Gabriel Yeni Albümü “i/o” İçin Hazırlanırken Yedi Yıl Aradan Sonra İlk Turunu Duyurdu

Peter Gabriel önümüzdeki yıl, onuncu stüdyo albümü “i/o”yu yayımlamaya hazırlanırken, yedi yıl aradan sonra sahnelere döneceği ilk turnesini duyurdu.

Albüm usta müzisyenin, kariyerinden çeşitli parçaların orkestral olarak yeniden düzenlenen kayıtlarından oluşan, 2011 tarihli “New Blood”dan bu yana ilk sürümü olurken, 2002’deki “Up” albümünden bu yana ilk yeni, orijinal şarkıların yer aldığı albümü olarak dinleyiciyle buluşacak.

Yeni albümle ilgili ayrıntılar paylaşılmamış olsa da Gabriel, 2023 yılının mayıs ve haziran aylarında Avrupa ve Birleşik Krallık’ta başlayacak olan, yedi yıl içindeki ilk turunu duyurdu. Henüz duyurulmamış yeni albümüyle aynı adı taşıyan ‘i/o’ turunda hit şarkılar, hayranların favorileri ve bazı beklenmeyen sürpriz şarkıların yer alacağı belirtilen turnede Gabriel, Tony Levin, David Rhodes ve Manu Katché’den oluşan grubuyla turlayacak.

Peter Gabriel yaptığı açıklamada şöyle diyor, “Uzun zaman oldu ve şimdi bir sürü yeni şarkıyla çevriliyim ve onları bir tur atmak için yola çıkarmaktan heyecan duyuyorum.”

What's your reaction?

tr_TRTurkish