Peter Gabriel Gelecek Albüme Adını Veren Yeni Teklisi “i/o (Bright-Side Mix)”i Paylaştı

Peter Gabriel, yirmi yılı aşkın süre sonra dinleyiciyle buluşacak ilk albümü olacak “i/o” ile geri dönmeye hazırlanırken albüme adını veren şarkıyı paylaştı.

6 Nisan dolunayında paylaşılan “i/o (Bright-Side Mix)” albümden dinlediğimiz üçüncü kayıt oluyor. Bundan önce gelecek albümden “Panopticom” ve “The Court” şarkıları paylaşılmıştı.

Peter Gabriel bir basın açıklamasında “‘I/O’ giriş/çıkış anlamına gelir” diyor ve ekliyor:

Bunu birçok elektrikli ekipmanın arkasında görüyorsunuz ve bu, fiziksel ve fiziksel olmayan şekillerde kendimizden çıkardığımız ve kattığımız şeyler hakkında bazı fikirleri tetikledi.

Bu fikrin çıkış noktası buydu ve ardından her şeyin birbirine bağlılığından bahsetmeye çalışmaktı. Yaşlandıkça, muhtemelen daha akıllı olmuyorum, ama birkaç şey öğrendim ve olduğumuzu düşünmekten hoşlandığımız, bir bütünün parçası olduğumuz bu bağımsız adalar olmadığımız bana çok mantıklı geliyor. Kendimizi daha iyi bağlanmış, hala kafası karışık ancak bir bütünün parçası olan bireyler olarak görebilirsek, belki o zaman öğrenecek bir şeyler vardır?”

“I/o (Bright-Side Mix)”, Mark “Spike” Stent tarafından gerçekleştirildi; ayın ilerleyen günlerinde ise şarkının Tchad Blake imzalı “Dark-Side Mix” ve Hans-Martin Buff’ın “In-Side Mix” versiyonları paylaşılacak.

Photo by Arnold Newman

What's your reaction?

tr_TRTurkish